Uutiset
LeUK ry
Kilpailut
Tulokset
Toimintakalenteri 2016
Arkistot
Galleria
Yhteystiedot

      Sivut päivitetty: 24.09.2018 - 18:48
      Sivuilla käyneitä: 1002625
    © Lehtimäen Urheilukalastajat ry










Tulososasto


Tulokset kilpailuun PILKKIKUNINGASKILPAILU V- PÄÄTÖSKISA Alaveteli, Seljes

10. Huhtikuuta 2011
Johdanto:
Su. 10.04.2011 klo 10,00- 14,00
Alaveteli, Seljes, Harjuvesi.
Nuoret 12 v: 1. Tuomas Haaramäki LeUK 24     12 12   2. Roope Itähalme Salar 12   12       3. Teppo Hautamäki LeUK 9         9
Nuoret 15 v: 1. Joons Mäkipelto Leuk 43 12   7 12 12 2. Juho Laukkonen Leuk 35 12   6 9 8 3. Riku Silvonen LeUK 29     12 8 9 4. Jimi Jaakola Salar 28   12 9 7   5. Tomi Hautamäki LeUK 13       6 7 6. Juuso Rajamäki KuK 9   9       7. Arttu Kunnaspuro Salar 8     8
Nuoret 18 v: 1. Tero Hakala Kuk 36 12 12 12     2. Toni Latva-Nikkola Kuk 9   9
Naiset: 1. Tarja Huhtala Asuk 36 12 8 7 9   2. Eija Saarela-Mäkynen Luk 29   12 9   8 3. Eira Määttä PK 28   9 12   7 4. Lilian Puronaho AVUK 16 4     12   5. Satu Palomäki Luk 13 9 4       6. Varpu Känsälä TP 12         12 7. Raija Pekoniemi Asuk 12 5 7         Heidi Pernu Asuk 12 7   5     Tuula Mäkipelto Leuk 12 3       9 10. Monas Koski Salar 11   3 8     13. Raija Petäys MB-erä 11   5 6     14. Eija Uusitupa VKV 8 8         15. Satu Seppälä Leuk 7         7 16. Hilkka Varpula Lkv 6   6         Satu Kettula-Pihjala JUK 6 6
Naisveteraanit: 1. Eila Viinamäki PK 35 12 6 12   5 2. Aune Salmela Leuk 29   5 6 9 9 3. Aulikki Känsälä TP 24       12 12 4. Tuula Järvistö MB-erä 19   7 8   4 5. Raili Rantala Luk 15   8     7 6. Liisa Rinta-Lusa KuK 12   12         Kirsti Lehtiniemi Kuk 12   3 9     8. Eija Sjöblom MB-erä 11   4 5     9. Lilja Lantela LKV 9 9           Terttu Hasunen PK 9   9       11. Riitta Mastokangas TP 8         8 12. S-L Niemi MB-erä 7     7     13. Marjatta Tapio TP 6         6 14. Pirkko Ristimäki JUK 4     4     15. Raija Sakko Salar 3     3
Miehet: 1. Jukka Rajala Leuk 56 8 10 14 8 16 2. Tapani Pajunen LUK 51 9   18 10 14 3. Heikki Korpela JUK 40 6 20   14   4 Riku Koski JUK 34 12 16   6   5 Sami Pykälämäki LUK 33 10   5 18   6 Esko Palomäki LUK 27 16   7 4   7 J-P Puronaho Avuk 26 14     12   8 Jari Jaakkola Salar 25   7 9 9   9 Juho Kotila LuK 21   1   20     Mika Kulju Leuk 21 18     3   11. Heikki Känsälä TP 20         20   Arto Lehto LKV 20 20           Sami Mäkinen PK 20     20       Esko Nieminen LUK 20 2 14 4     15. Lars Koski AVUK 18         18   Tero Myllymäki Salar 18   18       17. Tero Mäkelä Salar 16     16       Elmo Olkkola TP 16       16   19. Jarmo Lehto LKV 12     12       Jarmo Hakala KuK 12   12         Seppo Valkeinen LeUK 12         12 22. Matti Petäys MB-erä 11   6 5     23. Jarmo Keto PK 10     10       Armas Jansson PKM 10         10 25. Tero Mäkelä Salar 9 3 4   2     Eero Eerikäinen AsuK 9   9         Timo Hautamäki Leuk 9         9 28. Ari Soini LUK 8     8       Antila M-T Luk 8   8       30. Joel Koivisto JUK 7 7           Kimmo Lintilä TP 7       7   32. Kari Hakamaa LuK 6     6     33. Reijo Lassila LUK 5 5           Tero Pitkämö KuK 5   5         Jarmo Sillanpää VVK 5       5   31 Rami Liikaoja JUK 4 4         32 Ingolf Östergård Salar 3     3       Petri Hakala KuK 3   3       34 Jari Touri KuK 2   2         Kari Yli-Yrjänäinen VUK 2     2     36 Marko Liikala Salar 1     1       Antti Sillanpää VVK 1       1     Pentti Hepojoki ASUK 1 1
Mies veteraanit: 1. Mauno Seikinranta Leuk 28 12   6 8 2 2. Aleksi Myllyaho PK 25 7 12 3 3   3. Erkki Yliaho Leuk 24   9   9 3 4. Jarmo Mäkipelto LeUK 21     9 6 6 5. Veijo Ilmarinen ÄUK 16 9   7     6. Martti Murto PK 14   6 8     7. Erkki Karhukorpi AVUK 12         12   Terho Luomanen Reis.UK 12       12     Lars-Olavi Kujansuu Salar 12     12     10. Antto Salmela Luek 11 6       5 11. Heikki Känsälä TP 10       2 8 12. Väinö Tapio TP 9         9 13. Eero Saarivaara MB - erä 8 8           Matti Myllymäki Salar 8   8       15. Erkki Haapala JuK 7   7       Veikko Päivärinta AVUK 7         7 17. Erikki Hakala JuK 5   5         Heimo Hakomäki Luek 5 5           Tuure Jäniskari TP 5       5     Antti Sakko Salar 5     5     21. Gösta Sjöqvist Salar 4     4       Heikki Keisanen LeUK 4       4   Jari Kuorikoski AVUK 4         4   Matti Toivakka JuK 4   4         Teuvo Övermark LKV 4 4         26. Erkki Yliaho Leuk 3   3         Tauno Nygård VKV 3 3         Jarmo Mäkipelto Leuk 3 3 29. Seppo Keltamäki LUK 2 2           Wolmar Kari Salar 2     2       Matti Yli-Karjala KuK 2   2       32. Matti Salokas KuK 1   1         Seppo Nieminen ASUK 1 1   1       Tauno Nygård VKV 1       1   Erkki Mastokangas TP 1 1                              
   
Vesistö: Harjuvesi, Seljes
Kilpailun tyyppi: Pilkkikuningasosakilpailu V - päätöskisa
Sallitut kalat: Ahven

Sarja: "Nuoret a 15v."
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Joonas Mäkipelto LeUK 43 g Kultaa 43 pis.
2 Juho Laukkonen LeUK 35 g Hopeaa 35 pis.
3 Riku Silvonen LeUK 29 g Pronssia 29 pis.
4 Jimi Jaakola Salar 28 g 28 pis.
5 Tomi Hautamäki LeUK 13 g 13 pis.

Sarja: "Nuoret a 12 v."
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Tuomas Hautamäki LeUK 24 g Kultaa 24 pis.
2 Roope Itähalme Salar 12 g Hopeaa 12 pis.
3 Teppo Hautamäki LeUK 0 g Pronssia 9 pis.

Sarja: "Naisveteraanit"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Aune Salmela LeUK 29 g Hopeaa 29 pis.

Sarja: "Naiset"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Tuula Mäkipelto LeUK 12 g 12 pis. 7 jaettu sija
2 Satu Seppälä LeUK 7 g 7 pis 15 sija

Sarja: "Miesveteraanit"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Mauno Seikinranta LeUK 28 g Kultaa 28 pis.
2 Erkki Yliaho LeUK 24 g Pronssia 24 pis.
3 Jarmo Mäkipelto LeUK 21 g 21 pis. 4 sija
4 Heino Hakomäki LeUK 5 g 5 pis. jaettu 17 sija
5 Heikki Keisanen LeUK 4 g 4 pis. jaettu 21 sija

Sarja: "Miehet"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Jukka Rajala LeUK 56 g Kultaa 56 pis.
2 Mika Kulju LeUK 21 g 21 pis. jaettu 9 sija
3 Seppo Valkeinen LeUK 12 g 12 pis. jaettu 19 sija
4 Timo Hautamäki LeUK 9 g 9 pis. jaettu 25 sija