Uutiset
LeUK ry
Kilpailut
Tulokset
Toimintakalenteri 2016
Arkistot
Galleria
Yhteystiedot

      Sivut päivitetty: 18.09.2018 - 19:16
      Sivuilla käyneitä: 1000589
    © Lehtimäen Urheilukalastajat ry










Tulososasto


Tulokset kilpailuun Pe. 23.05.2014 OP- Pohjola Cup 1 heitto/soutu- uistelu

23. Toukokuuta 2014
Johdanto:

Kilpailupaikka: Alajärvi, (Lehtimäki) Rantakangas, - Iso- Räyrinki
- GPS osoite: Latojoentie 18 - 68 tie.
- Kilpailuaika: Pe. 23.05.2014 Klo 18,00- 22,00 paluu 30 min.
- Sarjat: 2- henkisin joukkuein.
- Kilpailukala: Kaikki kalat. Ahven kerroin 3.
- Muita tietoja: Säännöt Piirin Toimintakalenteri 2014 sivulla 76. OP - POHJOLA GUP 2014. Lisätietoja ja tulokset www.leuk.fi
- Yhteyshenkilö: Jouko Nimetön 0400- 165 484.

KIlpailuun otti osaa 25 venekuntaa kauniissa kevätkesän illassa, haukea tuli n.208 kg sekä ahventakin jonkun verran joten kyllä tälläinen veneporukka pienen kylän kaloissa pitäisi. Yli 8 kg oli veneiden keskisaalis haukea.

- Sarjat: 2- henkisin joukkuein.
- 1. Heikki Korpela/ Riku Koski, JUK, H 21195 A 1815 ax3 5445 =26640, 30 pis.

- 2. Kari Pihlajamäki/ Pasi Huhtala, AsUK, H 19740 A 1380 Ax3 4140 =23880, 29 pis.

- 3. Mika Mäenpää/ Toni Harju, LUK/AsUK, H 14735 A 775 Ax3 2325 =17060, 28 pis.

- 4. Tero Kankaanpää/ Juha-Matti Pihlajamäki, SeSonki/AsUK, H 14065 A 530 Ax3 1590 =15655, 27 pis.

- 5. Eero Eerikäinen/ Tero Nokelainen, AsUK, H 10100 A 805 Ax3 2415 =12515, 26 pis.

- 6. Jari Tuomaala/ Juha-Antti Potio, Seinäjoki/ Tampere, H 9600 A 295 Ax3 885 =10485, 25 pis.
- 7. Heikki Keisanen/ Mika Kulju, LeUK, H 9085 A 375 Ax3 1125 =10210, 24 pis.

- 8. Erkki Yliaho/ Jaakko Suosalo, LeUK, H 9685 A 125 Ax3 375 =10060, 23 pis.

- 9. Martti Leppälä/ Arto Männikkö, JUK, H 8840 A 155 Ax3 465 =9305, 22 pis.

- 10. Aki Tikkamäki/ Jukka Rajala, LeUK, H 8305 A 320 Ax3 960 =9265, 21 pis.

- 11. Seppo Peltola/ Niko Niemelä, ??, H 8475 A 85 Ax3 255 =8730, Suurin Hauki 2450g. 20 + 3 = 23 pis.

- 12. Timo Kuismanen/ Ari-Pekka Kujala, ??, H 7435 A 280 Ax3 840 =8275, 19 pis.

- 13. H Ristimäki/ Haapala, JUK, H 7595 A 165 Ax3 =8090, 18 pis.

- 14. Hannu Kalliomaa/ Jari Pihlaja, KUK, H 6290 A 575 Ax3 =8015, 17 pis.

- 15. Pieniluoma/ Julku, AsUK, H 6965 A 275 Ax3 825 =7790, 16 pis.

- 16. Seppo Nieminen/ Tapani Pihlajamäki, AsUK/SeSonki, H 6630 A 340 Ax3 =7650, 15 pis.

- 17. Saarinen Jari ja Risto, AsUK, H 5375 A 595 Ax3 1785 =7160, 14 pis.

- 18. Matti Jaskari/ Mauri Sivula, AsUK, H 7110 =7110, 13 pis.

- 19. Mika Keskinen/ Mika Pihlajamäki, AsUK, H 5945 A 330 Ax3 990 =6935, 12 pis.

- 20. Ari-Matti Leinonen/ Jorma Mäkiranta, AsUK, H 5625 A 345 Ax3 1035 =6660, 11 pis.

- 21. Kimmo Kilponen/ Juha Kivinummi, ÄUK, H 4055 A 535 A 1605 =5660, 10 pis.

- 22. Joonas Mäkipelto/ Jere Nimetön, LeUK, H 4075 =4075, 9 pis.

- 23. Antero Vuolle/ Kim Lepistö, ??, H 3210 A 65 A 195 =3405, 8 pis.

- 24. Pasi Arola/ Juha Koskela, LeUK/ LUK, H 2100 A 80 A 240 =2340, 7 pis.

- 25. Heino Hakomäki/ Seppo Valkeinen, LeUK, H 920 A 70 Ax3 210 =1130, 6 pis.

   
Vesistö: Iso- Räyrinki Rantakangas
Kilpailun tyyppi: Heitto/ soutu- uistelu
Sallitut kalat: Kaikki kalat Ahven kerroin 3

Sarja: "Yleinen 2 henkisin venein"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 OP- Pohjola Cup LeUK 20800 g 25 Venettä