Uutiset
LeUK ry
Kilpailut
Tulokset
Toimintakalenteri 2016
Arkistot
Galleria
Yhteystiedot

      Sivut päivitetty: 15.10.2018 - 18:57
      Sivuilla käyneitä: 1010005
    © Lehtimäen Urheilukalastajat ry










Tulososasto


Tulokset kilpailuun NUORTEN PILKKI ja PERHETAPAHTUMA SUNISALMELLA - Ti. 27. 03. 2018 klo 18.00 -

27. Maaliskuuta 2018
Johdanto:
PERINTEINEN -
Nuorten pilkki ja Perhetapahtuma.
- Tiistaina 27.3.2018
- Klo 18,00 - alkaen
- Alajärven, Lehtimäellä.
- Ähtärinjärven Suninsalmella
- Sponsorina Lehtimäen Osuuspankki.
- Omat pilkkivälineet mukaan
- Leukin porukka kairaa reijät ja joitakin pilkkivapoja löytyy kanssa LeUK:n Nuorisovastaava Hanskilta.

- - Tapahtuma onnistui yli odotusten vaikka aluksi pelättiin että vesi nousee liikaa lumen alla,
mutta onneksi kelkkaura pelasti tilanteen.
Kaikki pysyivät kuivin jaloin ja kalaakin tuli jonkin verran,
paikalla oli 35 nuorta ainakin samanverran vanhenpia ja leukin pilkkijöitä opastamassa nuoria.

KIITOKSET KAIKILLE TEITTE JÄLLEEN KERRAN KIVAVN KALASTUS JA PERHE TPAHTUMAN.
Kaikki palkitaan, makkaranpaistoa, Mehtu/kahvit.
- Hanski mitannut jään vahvuutta to.22.3 ollut 40- 45 cm ja lunta jäänpäällä 30 cm.
   
Vesistö: Ähtärinjärvi Sunisalmi
Kilpailun tyyppi: Kaikki kalat.
Sallitut kalat: Nuorten pilkkii ja perhetapahtuma

Sarja: "Nuoret alle 8v."
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Eetu Lampimäki LeUK 94 g Sarjansa voittaja
2 Juska Laurila LeUK 32 g
3 Valtteri Hakomäki LeUK 14 g
4 Lotta Puumala LeUK 12 g
5 Petra Kilponen LeUK 0 g
5 Viljami Valkeinen LeUK 0 g
5 Riku Perkkiö LeUK 0 g

Sarja: "Nuoret alle 6v."
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Melina Tikkamäki LeUK 148 g Sarjansa Voittaja
2 Eemeli Aho LeUK 58 g
3 Aati Manninen LeUK 50 g
4 Linnea Lampimäki LeUK 34 g
5 Elle Harju LeUK 24 g
6 Ella Vähäsoini LeUK 20 g
7 Noora Kilponen LeUK 12 g
7 Verna Hakomäki LeUK 12 g
8 Varpu Hakomäki LeUK 10 g
9 Heimi Pihlaja LeUK 8 g
10 Konsta Siljanmäki LeUK 0 g
10 Veikka Siljanmäki LeUK 0 g
10 Mira Perkkiö LeUK 0 g
10 Mimosa Kivimäki LeUK 0 g
10 Viveca Linden LeUK 0 g
10 Laura Kilponen LeUK 0 g
10 Veera Kilponen LeUK 0 g
10 Helmi Puumala LeUK 0 g
10 Eevi Vähäsoini LeUK 0 g

Sarja: "Nuoret alle 14 v."
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Mila Harju LeUK 24 g Sarjansa Voittaja

Sarja: "Nuoret alle 12 v."
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Henna Rantakangas LeUK 38 g Sarjansa Voittaja

Sarja: "Nuoret alle 10 v."
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Eetu Manninen LeUK 72 g Sarjansa Voittaja
2 Santtu Hassi LeUK 32 g
3 Joel Luodeslampi LeUK 26 g
4 Vertti Hakomäki LeUK 6 g
4 Ronja Kilponen LeUK 6 g
5 Aleksanteri Puumala LeUK 0 g
5 Jasmin Aschberg LeUK 0 g