Uutiset
LeUK ry
Kilpailut
Tulokset
Toimintakalenteri 2016
Arkistot
Galleria
Yhteystiedot

      Sivut päivitetty: 20.08.2018 - 23:02
      Sivuilla käyneitä: 991058
    © Lehtimäen Urheilukalastajat ry










Tulososasto


Tulokset kilpailuun Su. 25.03 PM- PILKKI Kuortaneenjärvi

25. Maaliskuuta 2018
Johdanto:
PM-pilkki pidettiin Kuortaneenjärvellä 25.3.18
kovassa lumipyryssä ja muutenkin olosuhteet olivat haastavat ja kalantulo oli vähäistä.
Pilkkijät tykkäsivät, kun kisapaikka oli ilmoitettu vasta edellisenä päivänä ja toivoivat vastaisuudessakin samanlaista järjestelyä.
Kilpailun järjestelyistä vastasi Lakeuden Urheilukalastajat.

- Tulokset: Nuoret alle 12-vuotta: Neljä osallistujaa, ei saalista.
Nuoret alle 15-vuotta:
1. Luka Toivonen LUK 340
2. Sara Korpela LSK 191
Kaksi osallistujaa, ei saalista.
Nuoret alle 19-vuotta: Ei yhtään osallistujaa.
Naiset:
1. Katri Heikkilä, LUK, 2.331
2. Sari Sippola, LKV, 1.037
3. Heidi Pernu, LUK, 912
4. Tarja Huhtala LUK 354
5. Satu Jokipelto-Kiili LUK 201
Naisveteraanit:
1. Raili Rantala, LUK, 678
2. Paula Etelä-Aho, LUK, 528
3. Tuula Järvistö, LUK, 480
4. Mona Koski Salar 381
5. Marja-Liisa Lintula JUK 302
6. Raija Petäys LUK 297
7. Lilian Puronaho TUK 178
8. Päivi Hemminki LKV 131
9. Kirsti Lehtiniemi KUK 117
10. Eija Saarela-Mäkynen LUK 85

Miehet:
1. Aleksanteri Hietakangas, AsUK, 2.662
2. Olavi Mäki, Salar, 2.110
3. Toni Johansson, LUK, 1.803
4. Markku Kariluoma KUK 1.577 5. Jyrki Kaaranka LeUK 1.504 6. Mika Mäenpää LUK 1.356 7. Juha-Matti Pihlajamäki AsUK 1.191 8. Jukka Auvinen LUK 1.128 9. Sami Pykälämäki LKV 1.057 10. Aleksi Vasu AKM 1.054
11. Mika Kulju LeUK 1.051 12. Sami Korhonen JUK 923 13. Joni Petäys LUK 880 14. Kari Pihlajamäki LUK 841 15. Jami Takala LUK 766 16. Tuomas Härkänen PKM 763 17. Teemu Etelä-Aho LSK 725 18. Juhani Vaskivuori KUK 621 19. Petri Vuoristo LSK 596 20. Tomi Etelä-Aho LSK 571
21. Pasi Lantela LKV 567 22. Tero Korkeamäki Salar 549 23. Jarmo Hakala KUK 480 24. Kari Ylisaari LUK 467 25. Mika Pihlajamäki AsUK 357 26. Harri Korpela LSK 279 27. Jari Saarinen AsUK 274 28. Sami Ylihärsilä LSK 269 29. Pekka Saarela Salar 249 30. Esko Palomäki VUK 224
31. Mika Keskinen AsUK 161 32. Pasi Eronen LUK 157 33. Jukka Vähämäki KUK 121 34. Tomi Rauma TUK 110 35. Tero Kankaanpää LUK 93 36. Rami Liikaoja LUK 54

Miesveteraanit:
1. Aki Tikkamäki, LeUK, 1.021
2. Reijo Lassila, LUK, 994
3. Jorma Hemminki, LKV, 633
4. Timo Rinta-Jaskari LUK 594 5. Mauri Mukari VUK 589 5. Martti Etelä-Aho LUK 589 7. Heikki Keisanen LeUK 567 8. Markku Kuhna AsUK 524 9. Matti Mikkola JUK 415
10. Ilmari Saarikoski LUK 384 11. Markku Koskela LUK 333 12. J-P Puronaho TUK 318 13. Martti Autio PKM 316 14. Teuvo Övermark LKV 314 15. Aatos Lintula JUK 291 16. Martti Murto VUK 233 17. Kyösti Pirinen KUK 228 18. Pentti Kalmu KUK 225 19. Matti Lamminen LKV 224 19. Heikki Korpela JUK 224 21. Aleksi Myllyaho PK 207
22. Lasse Koski Salar 172 22. Veijo Ilmarinen LUK 172 24. Mauno Seikinranta LeUK 170 25. Matti Petäys LUK 140 26. Eero Saarivaara MB Erä 126 27. Reijo Lamminpää Salar 85 28. Ari Soini LUK 58

Joukkueet:
Nuoret:
1. LUK Luka Toivonen, Paavo Mäntynen, Aatu Koliini 340
2. MB Erä Oskari Haapala, Valtteri Haapala

Naiset: 1. LUK 1. Tarja Huhtala, Heidi Pernu, Katri Heikkilä 3.597
2. LUK 3. Tuula Järvistö, Raija Petäys, Paula Etelä-Aho 1.305 3. LKV Sirpa Varpula, Päivi Hemminki, Sari Sippola 1.168
4. LUK 2. Satu Jokipelto-Kiili, Raili Rantala, Eija Saarela-Mäkynen 964

Miehet:
1. AsUK Mika Keskinen, Mika Pihlajamäki, J-M Pihlajamäki, A Hietakangas 4.371
2. LUK 2. Toni Johansson, Joni Petäys, Pasi Eronen, Jukka Auvinen 3.968
3. Salar Olavi Mäki, Pekka Saarela, Tero Korkeamäki, Tero Mäkelä 2.908
4. LUK 1. Kari Pihlajamäki, Tero Kankaanpää, Rami Liikaoja, Mika Mäenpää 2.344
5. LSK Tomi Etelä-Aho, Teemu Etelä-Aho, Petri Vuoristo, Harri Korpela 2.171
6. KUK Jukka Vähämäki, Juhani Vaskivuori, Tero Hakala, Jarmo Korpinen 742

Miesveteraanit:
1. LUK 2. Markku Koskela, Reijo Lassila, Ari Soini, Timo Rinta-Jaskari 1.979
2. LeUK Jarmo Mäkipelto, Erkki Yliaho, Mauno Seikinranta, Aki Tikkamäki 1.191
3. LKV Jorma Varpula, Jorma Hemminki, Teuvo Övermark, Matti Lamminen 1.171
4. LUK 1. Martti Etelä-Aho, Ilmari Saarikoski, Olavi Joensuu, Matti Petäys 1.113
5. JUK Heikki Korpela, Erkki Haapala, Matti Mikkola, Aatos Lintula 930
6. Salar Taisto Kiviniemi, Lasse Koski, Matti Myllymäki, Reijo Lamminpää 257
7. VUK Martti Murto, Kari Helander, Veikko Orava, Eero Varmajoki 233
8. LUK 3. Hannu Koski, Veijo Ilmarinen, Seppo Nieminen, Reijo Hietakangas 172

   
Vesistö: Kuortaneenjärvi
Kilpailun tyyppi: PM- PILKKI Kuortaneenjärvi
Sallitut kalat: Ahven

Sarja: "LeUK Veteraani joukkue"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Jarmo Mäkipelto, Erkki Yliaho, Mauno Seikinranta, Aki Tikkamäki LeUK 1191 g Hopeaa tuli